0

BLOG

Peloid Nedir ? 

Doğada  yüzyıllar içinde kendiliğinden oluşan peloidler; HUMİK ASİT BİLEŞENLER adı verilen  organik içerik ve çok sayıda mineralleri barındırır. Peloidler, eski çağlardan beri tıbbı amaçlı olarak bazı hastalıkların tedavisinde, daha genç bir cilt elde etmek, cilde mineral takviyesi yapmak için de güzellik amaçlı olarak kullanılmaktadır. 

Kil minerallerinin yanı sıra tedavi edici özellikte organik bileşenlere sahip olması peloidleri klasik killerden ayırırır. 

TERMALIFE PELOİD %35 oranında zengin mineralli termal su içerir ve GMP onaylı hijyenik tesislerde üretilir. 

HUMİK İÇERİKLER

Peloidlerin organik bölümünü oluşturan humik içerikler; antitoksik, antimikrobiyal, antialerjik ve antiinflamatuvar gibi insan sağlığı için faydalı özelliklere sahiptir. Bu içerikler aynı zamanda güçlü antioksidanlar olup, hücrelere zarar veren serbest radikalleri temizleyerek anti-aging özellik gösterir. 

HUMİK ASİT NEDİR ? 

Peloidlerin insan sağlığı için faydalı özelliklere sahip, en aktif olan organik içeriğidir.  Peloidlerin en önemli humik içeriklerinden biri olan HUMİK ASİT Avrupa Birliği kozmetik içerikleri listesinde "CİLT NEMLENDİRİCİ" olarak sınıflandırılmıştır.  Humik asitin metabolik işlemleri uyarma, zararlı maddeleri vücüttan atma, doku yenilenmesini destekleme ve bazı antimikrobiyal özellikleri bilimsel çalışmalarla gösterilmiştir.  

İnsan sağlığı için faydalı bu özellikleri sebebiyle humik asit "DOĞANIN SÜTÜ olarak  adlandırılmaktadır. 

 

TERMALIFE DOĞAL PELOİD YÜZ MASKESİ nasıl kullanılır  ? 

1. UYGULAMA

Maskeyi elinizle veya temiz bir firça yardımıyla makyajsız yüze çok ince olmayacak şekilde uygulayınız.  Dudak ve göz çevresine uygulama yapmayınız. 

2. BEKLEME

Sebium Control :  Peloid kuruyana kadar 

MOISTURIZING : 8-10 dakika

BRIGHTENING : Kuru ve hassas ciltlerde : 8-10 dk

SENSITIVE : 8-10 dakika

ANTİOXIDANT : Kuru ve Hassas Ciltlerde: 8-10 dk

Yağlı, Karma ve Normal  Ciltlerde: Peloid kuruyana kadar. 

*** Karma cilterde kuruluk olan bölgelerde bekleme süresi daha kısa olmalıdır. Tüm maskelerde bekleme süresi 20 dk'yı geçmemelidir. 

3. DURULAMA 

Yüz temizleme jeli, sabun vb. temizlik maddeleri kullanmadan sadece ılık su ile durulayınız. Durularken ovalama yapmayanız. 

4. KURULAMA

Yüzünüzü bir havlu veya kağır peçete ile nazikçe kurulayınız. Ardından cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanabilirsiniz. 

TERMALIFE DOĞAL PELOİD YÜZ MASKESİ SORULAR - CEVAPLAR

TERMALIFE PELOİD YÜZ MASKESİNİ KULLANIM SIKLIĞI NEDİR? 

 Yağlı-sivilceli - problemli ciltlerde 4-5 gün boyunca her gün kullanımın ardından 2 gün ara verilmeli ve ardından tekrar 4-5 gün boyunca tekrar her gün kullanım yapılmalıdır. ( Ara verilen dönemde gözenekler açılacağından sivilcelerde geçici bir artış olması normaldir.) Normal ciltlerde kullanım sıklığı 2-3 günde 1 kez kullanımdır. Kuru ciltlerde ise kullanım sıklığı haftada 2 kezdir. Maskelerin kullanımında toplam 10 kullanımın ardından uygulamaya birkaç hafta ara verilmedilir. 

TERMALIFE PELOİD YÜZ MASKESİNİ KİMLER KULLANMAMALIDIR ? 

Toprak veya toprak bileşenlerine alerjisi olan kişilerin kullanımını önerilmemektedir.  Ateşli enfeksiyon veya gribal enfeksiyon geçirenlerin kullanmaması önerilir. Hamilelek veya emzirme döneminde kullanım için dokturunuza başvurunuz. 

TERMALIFE MASKE KULLANIMI SONRASINDA BEKLENEN ETKİLER NELERDİR ? 

Kullanım sırasında hafif bir sızı, yüzünüzde gerilme, soğukluk ve kullanım sonrası 5-10 dakika süreyle kaşıntı-kızıraklık olabilir. Bunlar ürünün etkisinden dolayı beklenen durumlardır ve GEÇİCİDİR.

TERMALIFE MASKEYİ YÜZÜÖDE BELİRTİLEN SÜREDEN DAHA UZUN TUTTUM VE TAHRİŞ MEYDANA GELDİ, NE YAPMAM LAZIM ?

Peloid yüz maskesi yüzde 20 dk dan fazla bekletilmemelidir.  Maskenin humik içeriği zayıf asit özelliğinde olduğundan 20 dakikadan fazla bekletildiğinde hafif tahrişe sebep olabilir ancak bu durum geçicidir. Fazla bekletme sonucu oluşan hassasiyet durumunda cildinze kozmetik ürünler uygulamaya bir süre ara vermenizi, medikal nemlendiricilerle desteklemenizi ve cildinizi güneşten kormanızı öneririz.  Bu geciçi durum kısa süre içinde düzelecektir. 

PEELING YAPTIKTAN SONRA MASKEYİ UYGULAYABİLİR MİYİM ? 

Maske içeriğindeki humik asitin doğal peeling özelliği bulunduğundan diğer peeling maskeleri ile aynı gün kullanılmasını önermiyoruz. 

CİLDİM KURU. TERMALIFE MASKEYİ UYGULADIKTAN SONRA NEMLENDİRİCİ KULLANABİLİR MİYİM ? 

EVET. Peeling özelliğği olmayan nemlendiricileriniz TERMALIFE PELOİD 'i yüzünüzü yıkadıktan sonra kullanabilirsiniz. 

MASKENİN KULLANMI İÇİN MEVSİM AYRIMI VAR MIDIR ? 

MASKEYİ  yaz-kış kullanabilirsiniz. Ancak yaz kullanımlarında her üründe olduğu gibi maske uygulamasından sonra güneşe çıkarken güneş koruyu kullanmanızı tavsiye ederiz. 

MASKEYİ HERKES KULLANABİLİR Mİ ? 

TERMALIFE  doğal peloid yüz maskeleri Kadın-Erkek cilt tiplerine uygundur.