sadsad x
asdasd
Sık Sorulan Sorular
Peloid maskesi bir tür kil maskesi midir?
Peloid kilden farklıdır. Peloidler kil grubundandır ancak %2-4 oranında organik içerik barındırmasıyla killerden ayrılır. Peloidler organik ve inorganik olmak üzere 2 kısımdan oluşur. Pelodilerin inorganik bölümü kil maskelerinde olduğu gibi minerallerden oluşurken organik kısım humik maddelerden oluşur. Bu humik maddeler yani organik kısım peloidlere tedavi edici özellik kazandırır. Ayrıca peloidler içinde yer alan humik maddeler sayesinde cildi besler ve nemlendirir, kil maskeleri gibi kurutmaz. Killer elektrik yüklüdür, bir mıknatıs gibi besin maddelerini çeker ve tutarlar. Ancak peloidler içerdiği besin maddeleri ile deri hücrelerini besler, zararlı maddeleri kendisine çeker. Maskenin yıkanmasıyla bu zararlı maddeler (zehirli gazlar, kozmetik kimyasalları, toksik maddeler) ciltten uzaklaştırılmış olur. Klasik kil maskeleri popüler birkaç kil mineralini (montmorillonit, kaolinit vb.) içerirken peloidler barındırdığı 60’dan fazla mineralle cilt hücreleri için eşsiz bir mineral desteğidir.
 
Kokusu kötü mü?
Peloid toprak kökenli bir madde olduğundan az miktarda toprak kokusuna sahiptir ancak bu koku rahatsız edici bir koku değildir. Termalife peloid yüz maskelerinden “Natural” ve “Antioxidant” ürünlerinde koku ilavesi bulunmamaktadır. Bazı ürünlerimizde az miktarda doğal esansiyel koku ilavesi bulunur.
 
İnce bir tabaka halinde mi sürmeliyim? Kurumasını beklemeli miyim?
Peloid yüz maskesi yüze çok ince sürülmemelidir. Maske yüze uygulanırken alttan cilt gözükmeyecek şekilde sürülmelidir ki peloid mineralleri yeterli miktarda cilde nüfuz edebilsin. Peloid maskesi yağlı ve sivilceli ciltlerde kuruyana kadar bekletilmelidir. Kuru/hassas ciltlerde 8-10 dk bekletilmelidir. Karma ciltlerde ise T bölgesinde kuruyana kadar, diğer bölgelerde 8-10 dk bekletilmelidir. Dudaklara ve göz ve çevresine uygulama yapılmamalıdır.
 
Yan etkisi var mı?
Peloidlerin bilinen bir yan etkisi yoktur. Sadece toprak ve toprak bileşenlerine alerjisi olan kişilerde dikkatli kullanılmalıdır. Açık yara üzerine uygulanmamalıdır, ateşli hastalık durumlarında kullanılmamalıdır.
 
Herkes kullanabilir mi? (Hamile, akneli, egzama ya da sedefli cilt)
Peloidler tamamen doğal maddeler olduğu için tüm cilt tiplerinde güvenle uygulanabilir. Özellikle cilt hastalıklarının tedavisinde geçmişten günümüze kullanılan peloidler, kas-iskelet sistemi rahatsızlıklarında da tamamlayıcı tedavi olarak sınıflandırılmıştır.
 
Yaş sınırı var mı? (özellikle ergenlik dönemindeki gençler için)
Peloidler ergenlik döneminde rahatlıkla kullanılabilir. Termalife peloid yüz maskesi özellikle ergenlik sivilcelerinde doğal bir uygulama seçeneği sunar.
                 
Kendim için doğru ürünü nasıl seçmeliyim?
Termalife ürünleri cilt tiplerine göre özel olarak üretilmiştir. Hangi ürünün cilt tipinize uygun olduğuna karar vermek için websitemizi inceleyebilirsiniz.
Termalife Moisturizing; kuru ciltler için nemlendirme,
Termalife Sebium Control; yağlı/sivilceli ciltler için yağ dengeleme ve gözenek arındırma,
Termalife Antioxidant; zararlı maddelerin cilt gözeneklerinden uzaklaştırılması,
Termalife Brightening; cilt lekelerinin rengini açma,
Termalife Sensitive; hassasiyet giderme
Termalife Natural; yaşlanma karşıtı etki özeliklerine sahiptir.
 
Cildim çok kuru hangi ürünü almalıyım?
Termalife Moisturizing Peloid Yüz Maskesi; shea yağı ve zeytinyağı içeriğiyle kuru ciltler için özel olarak formüle edilmiştir. Ayrıca peloidlerin organik içeriği olan humik asit doğal bir nemlendiricidir ve yüksek miktarda su tutma kapasitesiyle cildinizi en alt tabakalarına kadar nemlendirir. Humik asit Avrupa Birliği Kozmetik İçerikleri Listesi’nde (COSING) “Cilt Nemlendirici” olarak sınıflandırılmıştır. Bu doğal madde yüksek miktarda su tutma ve hücreleri besleme özelliğine sahiptir.
 
Daha önce kullandığım ürünlerden memnun kalmadım, cildimi kuruttu, bu ürün bana iyi gelir mi?
Özellikle kil maskeleri uzun dönemde ciltte kurumaya yol açabilir. Kil maskelerinin içeriğinde bulunan bazı minerallerin su çekme özelliği bulunur. Klasik kil maskeleri yüze uygulandığında ciltteki yağ fazlasını kendisine çekerken cilt nemi ve besin maddelerini de çeker. Ancak Termalife peloid yüz maskeleri ana bileşenlerinden humik asit içeriyle cildi nemlendirir. Humik asit Avrupa Birliği Kozmetik içerikleri (CosIng) listesinde “cilt nemlendirici” olarak sınıflandırılmıştır. Bazı ürünler alkol içerikleriyle zamanla cilt bariyerini bozar ve ciltte nem kaybı hızlanır. Humik ve fulvik asit ciltten nem kaybını engelleyen cilt bariyerini iyileştirir,kolajen üretimini tetikler ve uzun dönem kullanımda nem cilde hapsolur. Kuru ciltlerde Termalife Moisturizing peloid yüz maskesini 8-10 dk. bekletip yüzünüzü yıkadıktan sonra cildinize uygun bir nemlendirici kullanmanız ürün etkinliğini destekleyecektir.
 
Humik asit ve fulvik asit ne işe yarar?
Peloid içerğinde kil minerallerinin yanısıra klasik killerde bulunmayan ve cilt için faydalı HUMİK ASİT ve FULVİK ASİT bulunur. Humik ve fulvik asitlerin insan metabolizması için faydalı etkileri klinik çalışmalarda gösterilmiştir. Humik Asit; peloidlere kahverengi rengini veren, bazı hastalıkların tedavisinde kullanılan bir organik içeriktir ve anti-aging, antioksidan, antibakteriyel ve cilt nemlendirme gibi özelliklere sahiptir. Humik asitler 60’dan fazla mineral içerir. Cilt için faydalı mineraller humik asit tarafından taşınırken fulvik asit bu minerallerin hücre içine girişini kolaylaştırır. Fulvik asit; cildin pH dengesini sağlayan ve yapay olarak sentezlenemeyen doğal bir antioksidandır.
Humik asit ve fulvik asit zayıf asit özelliği gösteren doğal maddelerdir ve nazikçe peeling etkisi ile deri üerindeki ölü tabakayı nazikçe uzaklaştırır, yeni deri oluşumunu destekler.
 
Maske içindeki peloid ve termal su nereden geliyor?
Termalife maskelerinin ana içeriği olan peloid Afyon / Sandıklı’dan elde etmektedir. Bu bölge Frigya zamanından beri şifalı su ve toprakları ile bilinen özel bir bölgedir. Kaynağından elde edilen peloid hijyenik ve yasal onaylı tesislerimizde peloid özellikleri bozulmadan taş,çakıl ve bitki artıklarından temizlenir ve yine Afyon’dan çıkarılan zengin mineralli termal su ile sürülebilir maske kıvamına getirilir. Türkiye’de peloid üretimi Sağlık Bakanlığı’nın “Peloidlerin Üretimi ve Satışı Hakkındaki Tebliğ”ine uygun olmak zorundadır. Peloidlerimiz düzenli olarak bakteriyolojik, kimyasal ve fiziksel testlerden geçer ve tesislerimiz GMP onaylıdır. Termalife Peloid, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu’ndan radyoaktivite testlerini de başarıyla geçmiş ve insan sağlığı için kullanımının uygunluğu belgelenmiştir. (Kil ve peloid maskeleri toprak kaynaklı olduğundan radyoaktivite içerebilir bu yüzden insan sağlığı için kullanıma uygunluğu test edilmelidir. Üretimi ve içeriği resmi otoritelerce onaylı olmayan kil,çamur vb. maskeler insan sağlığı için tehlikeli olabilir, yüksek oranda radyoaktivite içerebilir. Örn: Aktarda açık halde satılan kil)
 
Maskeyi ne kadar tutmam lazım?
Termalife peloid yüz maskeleri cilt tiplerine göre üretilmiştir. Her cilt tipi için farklı bekleme süresi mevcuttur. Maskeyi temiz yüzde gereken sürede bekletip, ılık su ile yıkadıktan sonra cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanabilirsiniz. Kullanım esnasında yüzde karıncalanma, soğukluk hissi vb. durumlar ürün etkisiyle ilgilidir ve geçicidir. (Bekleme süresi 20 dk.’yı aşmamalıdır) Gereken bekleme süresi aştığınız durumlarda cildinizde hassasiyet oluşmuşsa bu durum maske içeriğindeki humik asitin peeling özelliğine bağlıdır. 2-3 gün süre ile güneşlenmemenizi ve güneşe çıkarken yüksek faktörlü bir güneş koruyucu kullanarak yüzünüzü korumanızı tavsiye ederiz.
               

TERMALIFE

Kuru Cilt

Yağlı/Sivilceli

Hassas

Karma

Normal

MOISTURIZING (Nemlendirici)

8-10 Dk.

-

8-10 Dk.

T Bölgesine uygulanmamalıdır, yanak bölgesinde 8-10 dk.

10-15  Dk.

SEBIUM CONTROL

(Sebum Kontrol)

-

Kuruyana kadar

 

-

T Bölgesinde kuruyana kadar (Yanak bölgesinde kullanılmamalı)

-

SENSITIVE (Hassasiyet Karşıtı)

8-10 Dk.

10-15 Dk.

8-10 Dk

10-15 Dk.

10-15 Dk.

ANTIOXIDANT (Arındırıcı)

8-10 Dk.

Kuruyana Kadar

8-10 Dk

10-15 Dk

10-15 Dk.

BRIGHTENING (Leke Karşıtı)

8-10

Dk

Kuruyana Kadar

8-10 Dk.

10-15 Dk

10-15 Dk

NATURAL (Anti-aging)

8-10 Dk.

Kuruyana Kadar

8-10 Dk.

10-15 Dk.

10-15 Dk.

 
Temizledikten sonra ne sürebilirim?
Maskeyi ılık su ile duruladıktan sonra cilt tipinize uygun tonik ve nemlendirici kullanabilirsiniz.
Ayrıca maskeyi uyguladığınız gün güneşe çıkmanız gerekiyorsa güneş koruyucu kullanmanızı tavsiye ederiz.
 
İlk kullanımdan sonra cildimde sivilceler çıktı, neden olabilir?
Özellikle Termalife Sebium Control kullanımında ilk kullanımlarında gözenekler açıldığı için sivilceye meyilli bölgelerde sivilce oluşumu normaldir. 
Yağlı / sivilceli ciltlerde Termalife Sebium Control kullanımında maskeyi 2 günde bir uygulamanızı, toplam 5 maske uygulamasından sonra 2 gün ara vermenizi tavsiye ederiz. (Bu ara dönemde yeni sivilce oluşumları gözlemlenebilir.) 2 günlük aradan sonra tekrar 2 günde bir uygulama yaparak 5 kez daha maske kullanımının ardından bu durum ortadan kalkacak ve sivilce oluşumundaki azalmayı gözlemleyeceksiniz.
 
Saçlı derimde sivilce gibi bir şeyler var, bu maskeyi saçıma ya da vücuduma da sürebilir miyim?
Maskeyi cilt tipinize uygun olarak göz çevresi, dudak ve genital bölge haricinde tüm vücudunuza uygulayabilirsiniz. Kuru ve hassas ciltlerde 8-10 dk, Normal ve karma ciltlerde 10-15 dk, yağlı ciltlerde ise peloid kuruyana kadar bekletiniz ve ılık su ile durulayınız. Yıkama işleminin ardından cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanabilirsiniz. Saçlı deride durulama işleminden sonra saç bakım ürünleri kullanabilirsiniz. (Toprak ve/veya toprak bileşenlerine alerjiniz varsa kullanmayınız, açık yara üzerine uygulamayınız, ateşli hastalık durumlarında kullanmayınız)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.